Máchův kraj

oficiální stránky turistické destinace

Jizerské hory i Krkonoše zvou na lyžování

Lyžařské areály v Jizerských horách i Krkonoších připravily pro letošní sezónu řadu novinek, kterými chtějí nalákat domácí i zahraniční lyžaře a milovníky zimních sportů. Ve většině areálů jsou ceny víceméně stejné jako v loňském roce, řada z nich přiravila zajímavé slevy. Došlo také modernizaci vybavení i rozvoji doprovodných služeb, které lyžařům jejich pobyt na horách zpříjemní. Vezměte tedy lyže a přijeďte. Jizerské hory i Krkonoše se na vás těší.

Sportovní areál Ještěd

Díky loňskému mistrovství světa byl celý areál zmodernizován, k dispozici je nové velkokapacitní centrální parkoviště zdarma

* byl dokončen traverz na sjezdovku č. 2 Pod lany

* rozšířilo se nejužší místo na sjezdovce č. 2 Pod lany
* byl rozšířen počet míst chráněných bezpečnostními prvky a sítěmi

* z Plání se dostanete pohodlně zpět do areálu díky kotvovému vleku Na hřeben

* byl rozšířena nabídka časových jízdenek, je připravena řada zajímavých slev

* držitelé Liberecké městské karty či krajské karty OPUScard mají 10% slevu na časové jízdenky


Skiareál Horní Domky, Rokytnice nad Jizerou

Pro malé začátečníky byl vybudován dětský Milka park v blízkosti dolní stanice lanové dráhy na Lysou horu. Park je vybaven pojízdným kobercem pro začátečníky. Pro ty úplně nejmenší nelyžaře, je k dispozici dětské centrum, kde je pohlídají školení pracovníci.

Vyznavači adrenalinových sportů ocení nově vybudovaný snowpark (u lanové dráhy na Lysou horu) s malým tyčovým vlekem, několika skoky a zábradlími.


Skiareál Špindlerův Mlýn - Svatý Petr + Medvědín

Novinkou zimní sezóny 2009-2010 je možnost nákupu skipasů před internet z pohodlí domova. Plastovou kartu pro e-skipass zakoupíte ve skiareálu na pokladnách Hromovka, Svatý Petr, Medvědín a Horní Mísečky a také na vybraných pobočkách Kooperativa Pojišťovna, a.s..


Skiareály Herlíkovice (Vrchlabí) + Kamenec (Jablonec n/J), Šachty (Vysoké n/J)

Novinkou v těchto lyžařských areálech jsou měřené slalomové tratě. Samozřejmostí zůstávají atrakce pro nejmenší lyžaře a skibusy z vybraných měst, včetně Prahy.


Skiareál Pec pod Sněžkou

Lyžařský areál Pec pod Sněžkou letos nabídne novou freestylovou sjezdovku 800 metrů dlouhou a 2 dopady pro mega skoky, vše na Javoru. Pro nejmenší lyžaře je připraven nový dětský vlek a pohyblivý pás. Novinkou je osvětlená lyžařská cesta do centra Pece a zakrytí potoka u Javoru.


Lyžařský areál Mladé Buky

U dolního skibaru Rotundy Nebíčko vyrostla nová terasa. Její neoddělitelnou součástí se stala také nová atrakce pro naše malé návštěvníky - dětský hrad se skluzavkou a množstvím úkrytů a prolézaček. Nejen pro děti pak bude ve skibaru připraveno nové rozšířené menu a další dobrůtky.Ve snowparku připraví shapeři lahůdky pro snowboardisty a freestylisty.


SKiMU Malá Úpa

Přímo v centru obce Malá Úpa byl v prosinci 2009 slavnostně otevřen nový skiareál Pomezky. Lyžování na kilometr dlouhé a šedesát metrů široké sjezdovce si skvěle vychutnají zejména začínající a středně pokročilí carvingoví lyžaři. Nově bude také otevřen dětský SKiMU Park. Na pokladnách skiareálu lze platit platební kartou.


Skiareál Aldrov, Vítkovice

Na všechny denní a vícedenní jízdenky zakoupené ve Skiareálu Špindlerův Mlýn je možné jezdit i v areálu Aldrov. Nově je také připravena společná 3-denní jízdenka, na kterou je možné jezdit 2 dny v areálu Adlrov a 1 den ve skiareálu Špindlerův Mlýn. Pro chvíle aktivního odpočinku je připraveno psí spřežení, jízda rolbou, sněžné skútry a další zimní radovánky.


Tipy na ubytování v regionu Jizerské hory najdete zde.

Tipy na ubytování v regionu Krkonoše najdete zde.


16.12.2009