Máchův kraj

oficiální stránky turistické destinace
Pension Poezie poskytuje kvalitní a bezbariérové ubytování v horském prostředí v obci Kořenov nedaleko Harrachova, na rozhraní turistického regionu Jizerské hory a Krkonoše.

Penzion POEZIE se nachází v obci Kořenov  (800 m.n.m.) na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš. Z penzionu je nádherný výhled na Čertovu horu se skokanským můstkem v Harrachově, směrem na jih se nachází rozhledna Štěpánka a západní pohled tvoří Tesařovská kaple s nočním nasvícením.

Kapacita penzionu je 19 osob v 7 pokojích (s možností přistýlek), všechny s vlastním sociálním zařízením – koupelnou (WC, sprchový kout, umyvadlo).

Nabízíme pronájem pouze celého objektu.

Penzion je vhodný také pro svatby, setkání, firemní akce a školení s možností zapůjčení dataprojektoru a flipchartu, zajištěním stravování, zapůjčení výčepního zařízení a kávovaru.

V přízemí je vybavená kuchyně pro vlastní vaření, jídelna a klubovna s TV. Hosté mají možnost připojení k internetu Wi-Fi zdarma. K dispozici jsou dvě venkovní a jedna zastřešená terasa a posezení u táboráku. Pro děti venkovní dětské hřiště s prolézačkami, skluzavkou a pískovištěm.

Penzion provozuje Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, z.s. Díky dobročinnosti a vstřícnosti majitele penzionu, pana Miroslava Šlechty, je penzion bezbariérově upraven.

V objektu je instalována svislá zdvihací plošina pro přesun vozíčkářů do 1. patra. Zcela nově je vybudována bezbariérová koupelna se stropním zvedacím systémem umožňující pohodlnou hygienu i těžce tělesně postiženým osobám. 

Nedaleko penzionu se nachází 350 m dlouhá sjezdovka Bavorák s poma-vlekem. Ve vzdálenosti asi 4 km je větší skiareál Rejdice se sedačkovou lanovkou. Velmi lákavé a autem bez problémů dostupné (cca 8 km) je známé špičkové lyžařské středisko Harrachov s jedinečným „mamutím můstkem“. Další skiareály naleznete v Desné, na Tanvaldském Špičáku, v Pasekách, Rokytnici nad Jizerou a v neposlední řadě i ve vzdálenějším Špindlerově Mlýně a jeho okolí.

V bezprostředním okolí pensionu Poezie jsou desítky kilometrů stop pro běžkaře, které navazují na trasy směrem na Smědavu a Bedřichov nebo na západní Krkonoše (včetně nástupu na nejoblíbenější Jizerskou nebo Krkonošskou magistrálu).

Celá oblast je hustě protkána značenými turistickými stezkami. Cyklisté mohou využít silniční síť, turistické stezky i značené cyklotrasy.

mailKořenov

Kořenov 17, 468 49

Telefon:+420 602 399 991
E-mail:m.smolikova@arpzpd.cz
Web:www.pension-poezie.cz