Máchův kraj

oficiální stránky turistické destinace

Hotel Bezděz, Staré Splavy

Hotel Bezděz se nachází necelých 80 km od Prahy v nadmořské výšce 270 m, ve Starých Splavech a leží prakticky přímo na břehu Máchova jezera, které je obklopeno borovým lesem a překrásnou scenérií Českého ráje.

Hotel Bezděz – ubytování:

Hotel Bezděz disponuje pokoji s celkovou kapacitou 222 lůžek. K dispozici jsou pokoje jednolůžkové, dvoulůžkové, třílůžkové a rodinné pokoje se čtyřmi lůžky. Pokoje mají samostatné sociální zařízení, TV se satelitem a telefonem. Pokoje situované na jižní stranu mají balkon. K ubytování můžete využít velké, vícepokojové apartmány s kuchyňkou.

Hotel Bezděz – další služby:

V hotelu je k dispozici recepce, směnárna, trezory, restaurace, denní bar s terasou, kongresový sál pro 150 osob s velkoplošnou projekční plochou vhodnou pro jakékoliv audiovizuální projekce (WiFi připojení), 4 salonky pro 15 - 50 osob, minitělocvična se stolním tenisem, kulečník, krytý bazén (18 x 6 m), sauna, vířivé koupele, masáže a minigolf.

Budova je obklopená zahradou.

Hotel Bezděz – stravování:

Hotel Bezděz je známý svojí výtečnou českou i mezinárodní kuchyní. Nabízí klasické formy stravování pro hotelové hosty.

Snídaně jsou formou švédských stolů s bohatou nabídkou jídel a nápojů, obědy a večeře si pak hosté vybírají den předem z nabídky pěti jídel.

Každé takové jídlo obsahuje předkrm nebo polévku, hlavní chod a navíc saláty a zákusky formou bufetu.

V hotelu je také k dispozici bar s rozlehlou terasou, kde je možnost v případě konání uzavřené akce servírovat obědy i večeře.

Hotel Bezděz – okolí:

V těsné blízkosti hotelu se nacházejí:

- písečná pláž Máchova jezera s bazénem a přírodním aquaparkem, skluzavkou, nafukovacími atrakcemi, restaurací a pizzerií

- značené cyklostezky sportovní zařízení (tenisové kurty, krytá sportovní hala, půjčovna kol)

- diskotéky, restaurace, kavárny, cukrárny.

Vodní plocha nabízí celou řadu aktivit (jachting, windsurfing, projížďku parníkem po jezeře, školu vodních sportů, půjčovnu šlapadel, lodiček apod).

Během svého pobytu v hotelu můžete navštívit řadu historických objektů jako je např. hrad Bezděz, hrad Jestřebí, starý hrad Bernštejn, hrad Houska, zámek Zákupy, zámek Mnichovo Hradiště, zámek Lemberk, zámek Sychrov, zámek Hrubý Rohovec, zámek Dětenice, zámek Kokořín apod. Výlet můžete snadno podniknout i do sousedního Německa, jehož hranice je vzdálená jen 50 km.