Máchův kraj

oficiální stránky turistické destinace

Muzeum místní historie a výstavní síň Smržovka

Muzeum a výstavní síň sídlí v prostorách ve smržovském Zámečku na náměstí T.G.Masaryka, číslo popisné 1. Tento zámeček nechal postavit hrabě Albrecht Maxmilián Des Fours jako letní sídlo pro panstvo.

Expozice muzea je tvořena dobovými předměty, fotografiemi a mapami, které zapůjčili či darovali místní obyvatelé i přátelé Smržovky. Jejím cílem je ukázat návštěvníkům historický vývoj města, poukázat na zajímavá místa a stavby a připomenout významné osobnosti Smržovky.

Muzeum se snaží přiblížit vývoj města a život jeho obyvatel v historickém kontextu. Proto jsou součástí výstavy i předměty denního použití, sportovní výstroj apod. Samozřejmě zde není opomenut ani místní průmysl a kultura.

Expozice se, s ohledem na využití dosud nezveřejněných dokumentů a exponátů, pravidelně obměňuje, nejčastěji u příležitosti místních výročí a oslav. Na správu muzea dohlíží Partnerský spolek Smržovka.

mailSmržovka

náměstí T.G. Masaryka 1, Smržovka, 468 51

Telefon:+420 483 369 325
E-mail:kulturni.stredisko@smrzovka.cz
Web:www.smrzovka.eu
4.11.2022 - 18.12.2022

Maxovské tvoření

Prodejní výstava prací klientů Domova Maxov ve výstavní síni Zámečku spojená se středečními ukázkami řemeslného umu klientů. Prostřednictvím výtvarné tvorby si klienti osvojují nejen samotné pracovní dovednosti a návyky, ale rovněž se mají možnost seberealizovat a přinášet společnosti něco originálního a pěkného.
Všechny akce