Máchův kraj

oficiální stránky turistické destinace

Loutkové divadlo Srdíčko

Loutkové divadlo Srdíčko sídlí v Masarykově divadle v Jičíně, kde si jeho členové vlastními silami vybudovali divadelní sál a zázemí. Organizačně spadá pod Kulturní zařízení města Jičína.

Tvoří ho parta nadšených lidí, kteří hrají každých 14 dní pohádky pro děti. Hraje se pouze v sobotu, vždy od 14 a 16 hodin. Každá pohádka se hraje 1 měsíc, t.j. pouze 4 představení. Znamená to neustálý koloběh příprav a zkoušek, aby děti - i dospělí - mohli brzy přijít na jinou pohádku.
Loutkové divadlo pořádá i výjezdní představení do jiných divadel (z poslední doby např. Libáň, Hořice, Bzenec, Úpice, Nová Paka...), případně hraje na přenosné scéně (např. dětský den ve Vrbici, Psinicích, Březce, jarmark v Holovousích, ...). Vzhledem k tomu, že členové divadla jsou různě zaměstnáni a "loutkaření" je pouze jejich koníčkem, jsou tato představení možná pouze o víkendu mimo termíny hraní na domovské scéně.
Všechny pohádky hrajeme ve vlastní úpravě - buď se jedná přímo o pohádky psané pro naše divadlo, nebo vychází z námětů lidových pohádek, případně na námět jiného autora (např. J. Š. Kubína). Veškeré kulisy a rekvizity jsou vlastní výroby a hudba k pohádkám je dílem našeho "dvorního" skladatele Štefana Hudce.
Počet členů  divadla se léty mění, vždy jsou však vítáni noví zájemce. Máte-li chuť to zkusit, přijďte mezi loutkáře. Pravidelné zkoušky jsou od září do dubna každý pátek od 19:00 hodin. V jiných měsících jsou zkoušky přizpůsobeny zájezdovým představením.


Rezervace vstupenek v Městském informačním centru, tel. 493 534 390.